Skopiuj CSS
Kategorie: Wszystkie | Dzieła ludzkie | Matka natura | Podróżnik | Zdjęcia satelitarne
RSS

Zdjęcia satelitarne

wtorek, 03 czerwca 2008

Witam. Umarł blog niech żyje blog! Moim zdaniem formuła tego bloxa jako galerii zdjęć satelitarnych się wyczerpała. Co raz trudniej było mi szukać ciekawych kadrów, stąd pomysł, by zmienić zawartość tego bloga. Do tego doszła kariera zawodowa i naukowa, które wzajemnie na siemie nachodzą ;)
Myślę nad czymś bardzo ogólnym. Tematyka? Człowiek i przestrzeń. Czyli ekologia, geografia, podróże, miasta. Czyli różnica kontentu niewielka, ale forma inna. Zdjęcia satelitarne pokazywać będę w jednym z działów. Wszystkie zostają oczywiście. Chciałbym też nieśmiało zmieniać formę graficzną strony. Nieśmiało, bo mimo prób nie jestem CSS-owym jastrzębiem.
Czekam na Wasze opinie i pomoc :)
sobota, 14 lipca 2007Był blog przystopowany, fakt. Wróciłem właśnie ze stażu w Brukseli. Miastu niczego nie brakuje. Ciekawa architektura. Dobra planistyka. Mnie osobiście uwiodła funkcjonalna art noveau. Ale ja nie o tym...
Galerię reszty brukselskich zdjęć i nie tylko z satelity, zobaczycie w tym oto materiale na łamach wiadomości24.pl. Ewentualnie szczyt Unii Europejskiej od środka.

niedziela, 27 maja 2007
Już po emocjach. Najtrudniejszy tor wyścigowy świata - na ulicach Monakijskiego Monte Carlo widzieliśmy wszyscy w telewizji. Ja tylko dodam od siebie coś makroskopowego, czyli Monte Carlo z kosmosu z widokiem na stadion Luisa II oraz najtrudniejszy odcinek trasy, pewnie skojarzycie. Oraz w innej skali na całe Monaco. Te hotelowo - kasynowe ;)

No i z perspektywy bardziej charakterystycznej, czyli z poziomu asfaltu. Zarówno z ujecia bolidu jak i na drugim filmiku, zwykłego kierowcy - fana F1?


niedziela, 13 maja 2007


Klasyczne przed i po. Rozlewiska (terasy zalewowe) tej największej północnoamerykańskiej rzeki siegają nawet... 50 kilometrów! To Wisła w takim razie pokryłaby całą Warszawę a może i nawet polizałaby taki Żyrardów czy dworek w Żelazowej Woli :) Na zdjęciach widzimy Missisipi w okolicach St.Louis. Jak zauważamy hydroinżynierownie się spisali na piątkę. W tym wypadku w meczu miasto - rzeka gol dla miasta. Tylko czy zawsze tak bedzie?
No i na koniec jeszcze... koniec. Konkretnie koniec rzeki. Ujście do Zatoki Meksykańskiej. Moim skromnym zdaniem najpiekniejsza delta świata.
A może macie jakieś inne typy?.
Klikajcie lupkę i oglądajcie w całej krasie!
niedziela, 11 marca 2007

Zdjęcie z dedykacją dla wszystkich "Pragofilów" i "Czechofilów"

poniedziałek, 05 marca 2007

Morze Martwe i Zachodni Brzeg Jordanu. W okolicach Jerozolimy widać symbol nowego apartheidu - mur oddzielajacy Żydów od Palestyńczyków.

poniedziałek, 22 stycznia 2007

Mocne video. Dla pasjonatów tajemniczych zjawisk i nie tylko. Co nam chciał przekazać autor? Portret Boga? Lądowisko Ufo? Kosmita? Wielki Dinozaur? Spójrzcie!
piątek, 19 stycznia 2007
niedziela, 07 stycznia 2007
wtorek, 12 września 2006>>Pokaż więcej ( ) Zgliszcza WTC ( ) Strefa Zero ( ) Wśród kolorów ( ) Przed tragedią ( ) Pentagon
 
1 , 2 , 3 , 4