Skopiuj CSS
sobota, 24 września 2005

Jeden z setek lodowców Grenlandii. Przypatrzcie się uważnie. To nieczęsty widok. Nawet niektórzy studenci Geografii nie wiedzą, jak naprawdę wygląda lodowiec. Tu widać jęzor zasilany masami wiecznego śniegu.

Jest to pierwsze zdjęcie w nowym większym rozmiarze. od dziś w takiej rozdzielczości zdjęcia bedą publikowane.

Port w Barcelonie. A konkretnie terminal przeładunkowy. Setki kontenerów, jeden z dowodów na to, że Barcelona to jeden z najruchliwszych portów przeładunkowych na świecie. Kto znał ją od tej strtony?

Park Olimpijski w Monachium. Największa konstrukcja dachowa ze szkła na świcie. Na byłym już stadionie Bayernu i TSV (teraz grają na Alianz Arenie) widać wymienianie murawy. Tutaj doszło do słynnego zamachu palestyńskich terrorystów na ekipę Izraela, o czym opowiada najnowszy film S.Spielberga. Zdjęcie dedykowane Asi ;)

poniedziałek, 19 września 2005

Troszkę słabsza jakość zdjęcia, ale istota zachowana. Kto by przypuszczał prawda? Ze Etna potrafi tak zakopcić.

sobota, 17 września 2005

Krótka minigaleria. Ciekawe zdjęcia czterech miast z czterech kontynentów. Zdjęcia z zasobów Eurimage, pozyskanych z satelity Ikonos.

Dzielnica glinianych slumsów w stolicy Maroka - Rabacie. Fakt faktem jednak krajobraz typowo urbanistyczny

Chyba wszyscy kochamy atmosfere włoskich miasteczek. Powyżej jedno z nich. Lucca. Chciałbym wrócić na którąś z tych "uliczek" i zjeść prawdziwą pizzę.

Jeszcze raz serce Nowego Yorku. I fascynujące ujęcie pod kątem z satelity Ikonos. Sporo tych taksówek. To pewnie taksówki ;)

I kolejny dowód na to, że "Chińczyk potrafi". Ile kondygnacji ma ten hiperwęzeł w Szanghaju? Wydaje mi się że conajmniej cztery.

piątek, 16 września 2005

Ktoś kiedyś powiedział, że stadion Dziesięciolecia wygląda ciekawie jedynie z góry. No to sprawdźmy... No rzeczywiście :) Ciekaw jestem, za którą opcją są obecnie warszawiacy w kwestii nowego stadionu. Czy za Areną niedaleko Łazienek, która ma zakłócić Oś Stanisławowską, czy za przebudową giganta zza brzegu Wisły?

Lotnisko w Abu Zabi. Stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nie Nowy Jork, nie Londyn, nie Tokio, ale właśnie Abu Zabi uważane jest za fachowców za metropolię tego wieku. Oczywiście jeszcze nie teraz. Ale za kilkadziesiąt lat. Ogromna rzeka petrodolarów, jaka płynie na budowe tego miasta, ma spowodować, że po tym czasie stanie tam istna Atlantyda. Miasto idealne, najbogatsze i najpiękniejsze. Żeby sie rozbudowywało potrzeba jednak ziemi. Niesamowite jest to, że powstaje na terenach wydartych jednocześnie morzu i pustyni. Czy aby jednak to sie może nie zemścić?

Tereny rolnicze wogół Abu Zabi. Na ziemi, której nawet nie można uznać za jałową tworzy się zalążkii infrastrtuktury rolniczej. Część plantacji powstaje na... kupionej zagranicą i przywiezionej ziemi.

czwartek, 15 września 2005

Gdzie ludzie tam światło. Tym przewrotnym stwierdzeniem można udokumentować to niesamowite zdjęcie. Na Białorusi zdecydowanie oszczędzają ;)

niedziela, 11 września 2005

Dziś cały świat patrzy na Nowy Jork. No to popatrzmy i my...

Atak na Manchattan z 11.09.2001. Największy atak militarny w dziejach Stanów Zjednoczonych, większy od Pearl Harbour. Widzimy satelitarne ujęcie pod kątem, tuż po zawaleniu się drugiej wieży WTC.

Dzień po tragedii, zgliszcza wciąż płonęły. A płonęły dymem stali i 3 tysięcy ciał. Wydawać by się mogło, ze większej tragedii Ameryka już nie doświadczy. Tymczasem 4 lata później w innej metropolii, inny żywioł zabija kilkakrotnie razy więcej ludzi.

 
1 , 2