Skopiuj CSS
piątek, 14 kwietnia 2006

Zamieszkaj w Dubaju. Najszybciej rozwijajacym się i bajecznie bogatym mieście świata arabskiego. Lub też całego świata.
Założone w XVIII w. miasto w ciągu ostatnich dwudziestu lat przeżyło bardzo intensywny rozwój.
Warto zobaczyć: wieżę hotelu Burj Al Arab, mierzącą 327 m i będącą jedną z najwyższych budowli Środkowego Wschodu, widoczną na fotografii poniżej. Obecnie realizowanych jest wiele inwestycji, jak np. The Palm - sztuczna wyspa w kształcie palmy, określana już teraz mianem ósmego cudu świata, będzie tak jak Wielki Mur Chiński, kolejną budowlą widziana z kosmosu. Wyspa ma wymiary 5 x 5 km i składa się z 17 "liści palmowych" oraz "pnia" łączącego ją z lądem. Pierwszą wyspę The Palm już ukończono, w budowie jest kolejna. Poczytajcie, pooglądajcie tutaj. Warto!
Wiele przemawia za tym, że mamy najbogatsze miasto świata. Bezsprzecznie. Przykładowe inwestycje w tym największym placu budowy na świecie, wahają się od 500 mln dolarów do kilku miliardów. A jest ich kilkadziesiąt! Że o słynnym audi A8 szejka Dubaju nie wspomnę. Wspomniały MazusyOto miasto w całej krasie. I praktyczny poradnik dla chętnych ( i kasiastych )

Wydawało wam się, że byliście w gigantycznym cetrum handlowym? Nic bardziej mylnego. Oto kolos na miarę prawdziwych szopiholików. Los Cerritos w Los Angeles, jedno z największych centrów handlowych Kalifornii. Jednak on nawet nie dorasta do pięt West Mall w Edmonton największemu na świecie centrum handlowo-rozrywkowemu (parking na ok 30 000 samochodów!). Oraz jedno z największych w europie "mallów" Meashowhall Sheffield w Anglii.

  

Uwaga. Od dziś będzie się zdarzało, że będę umieszczał linki do placemarków i lokalizacji niektórych obiektów w serwerze google maps. Na sugestię Colly.

środa, 12 kwietnia 2006

Na zdjęciu widzimy ośrodek badań jądrowych w Busher (zbieżność nazwy przypadkowa). Władze irańskie zagroziły, że są gotowe zniszczyć izraelski reaktor nuklearny w Dimonie w przypadku ataku Izraela na obiekty nuklearne na terytorium Iranu. "Jeśli Izrael wystrzeli pocisk na elektrownię atomową w Buszer, pożegna się na zawsze z reaktorem w Dimonie, gdzie produkuje i składuje broń atomową" - brzmi oświadczenie władz irańskich. Irański reaktor znajdujący się w mieście Busher nad Zatoką Perską, został wybudowany z pomocą rosyjską i ma rozpocząć działanie w przyszłym roku. Trudno jednak zrozumieć dziwny, paniczny upór w restrykcjonowaniu irańskich badań jądrowych wobec jednej z najdziwniejszych tajemnic poliszynela, czyli faktu posiadaniem przez Izrael, broni masowego rażenia.
Poniżej natomiast widzimy obraz przedstawiajacy strefę badań nuklearnych w Byongyon w Korei Północnej. Kliknij TUTAJ aby przeczytać więcej o historii północnokoreańskiego programu  atomowego Kliknij TUTAJ aby obejrzeć więcej zdjęć ośrodka.