Blog > Komentarze do wpisu

Kairouan. Święte miasto Islamu

Gdzieś na pustkowiach tunezyjskiego Sahelu (czyli krainy stepowo - sawannowej, gdzie roślinność śródziemnomorska przechodzi w półpustynną) znajduje się Kairouan. Mało kto zdaje sobie sprawę, że to jedno z najświętszych miast islamu z największym w Afryce Meczetem. Możesz jechać raz do Mekki lub kilka razy do Kairouanu. Zakres obowiązków dobrego muzułmanina tym samym się wyrówna.
Na zdjęciu pd-zach. część mediny z pięknym śneiżnobiałym cmentarzem. Zrobiłem ujęcie tylko z jego częścią, bo można dostać oczopląsu.niedziela, 24 sierpnia 2008, emenefix

Polecane wpisy

  • Pasterz uśmiecha się w Czadzie

    Może tego nie widać, ale pasterz który zawędrował do studni w jednej z okresowych dolin Wadi w Czadzie - uśmiecha się. Google oferuje jeszcze większe zbliżenie.

  • Cesky Krumlov

    Czyli odkryłem amapy.atlas.cz

  • Tybet ze skał i piasku

    Zmiana krajobrazów. Patelnia pustynna wnętrza Azji, płynące ku południu rzeki, zagrodzone łańcuchem Himalajów, tworzą rozlewiska i jeziora. Wyżyna Tybetańska

Komentarze
2008/09/11 10:21:20
wróciłam.... witam się serdecznie i pozdrawiam :-)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/09/17 11:19:02
Przepraszam za spam dzięki za wypełnienie
ankieta.uselab.k100.pl
-
Gość: Jacek Kupras, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/30 15:47:47
Ciekawe zdjęcia i celne komentarze. Mam nadzieję, że zmiana konwencji nie oznacza zaniechania. Gorąco pozdrawiam.
-
2014/03/19 16:03:28
Kolejne rewelacyjne zdjęcie. Nie wiem skąd ty je bierzesz, ale jestem pod ogromnym wrażeniem większości z nich. Zastanawiam się, czy możliwe, że NASA czy program PIT prowadzą publikację takich perełek. Dowiem się więcej :)